пʼятницю, 5 травня 2017 р.

ЗНО 2017: як не панікувати на тестуванні і швидко підготуватися



Одна з найбільших проблем на тестуванні — це коли ви починаєте панікувати. Якщо ви дуже хвилюєтеся, то, швидше за все, не зможете відповісти навіть на ті питання, які наче б то знали.
Як же налаштувати себе позитивно?
1. Уникайте ефекту "черги в поліклініці": намагайтесь не спілкуватися з тими, хто не здав ЗНО або вважає, що готуватись марно і ви точно не здасте.
Натомість домовтеся з друзями підтримувати одне одного або навіть готуватись разом. Так і веселіше, і швидше запам'ятовувати, і не так страшно.
2. Пам'ятайте, що ваші шанси досить високі — вас оцінює не одна людина, якій ви банально можете не сподобатись. І тому все залежить лише від вас!
3. Корисно буде зробити декілька "репетицій". Домовтесь з друзями чи батьками, щоб вам обрали по 10-15 питань з кожного предмету, які ви маєте розв'язати за визначений час. Так ви підготуєте себе до справжнього тестування психологічно. І додатковий плюс такого методу — ви повторюєте матеріал.
4. В будь-якій справі — головне почати. Навіть якщо ви не готувались цілий рік, а зараз у розпачі дивитесь на безліч підручників — краще вивчити щось, ніж зовсім нічого не знати.
І пам'ятаєте про психологічний лайфхак: якщо ви займались 5 хвилин, не кажіть "ааа, всього лиш 5 хвилин, я лінивий і нездара". Навпаки, похваліть себе, що виділили цей час на повторення. І наступного разу вам буде легше сісти за навчання, бо воно не буде пов'язано з негативною емоцією.
Як же швидко готуватися до ЗНО?
1. Корисно переглядати тести попередніх років. Однак цього не достатньо для підготовки. У вас мають бути комплексі знання, а не окремі факти — бо шансів, що вам випадуть саме ті питання, які ви прочитали, не дуже багато. Отже, головне - обрати систему, за якою ви будете працювати, і не відкладати, а починати вже сьогодні.
Є багато методів, які допомагають структурувати знання. Для гуманітарних наук дуже корисним є метод логічно-структурних схем: знаючи його, ви зможете записати всю тему на одному аркуші паперу. А це допомагає значно краще запам'ятовувати і, що головне, такий підхід допомагає отримати системні знання, а не зазубрити декілька розрізнених фактів.
2. Що ще важливо для успішної підготовки? Спробуйте зробити її приємною. Наприклад, пообіцяйте собі за кожну вивчену тему якийсь бонус — шоколадку, прогулянку з подругою чи другом... Одним словом, щось, що додаватиме вам наснаги таки вивчити частину матеріалу.
3. Пам'ятайте про системність — найкраще для усіх дисциплін все ж таки готуватись за певним планом: якщо ви повторюватимете спочатку 10-й клас, а потім 7-й, а потім 9-й, вам буде важче структурувати матеріал.
Успіхів у підготовці і хай вам щастить!
Джерело

Немає коментарів:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...